امروز: شنبه 27 مهر 1398
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
لینک دوستان
بلوک کد اختصاصی

پاورپوینت روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع

پاورپوینت روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع دسته: پاورپوینت
بازدید: 5 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 2546 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 28

دانلود پاورپوینت روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع بررسی روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع پاورپوینت جامع و کامل روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع کاملترین پاورپوینت روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع پکیج پاورپوینت روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع مقاله روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

نوع فایل: پاورپوینت (قابل ویرایش)

 قسمتی از متن پاورپوینت :

تعداد اسلاید : 28 صفحه

 روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع

ویژگی های فرآیند و نکات فنی تولید گلوکز :
روش شیمیایی تکنولوژی ساده و ارزان
روش آنزیمی غیر قابل دسترس و گران

اساس فرایند تولید گلوکز از نشاسته به روش شیمیایی
هیدرولیز نشاسته در حضور اسید و درجه حرارت بالاو فشار بالا


تولید شیمیایی گلوکز مایع فرآیند تولید آماده سازی محلول نشاسته
اسید زنی
هیدرولیز
خنثی سازی
خنک کردن
رسوب گیری
فرآیند تولید فیلتر پرس اول
رنگبری
فیلتر پرس دوم
تغلیظ
سرد کردن
جمع آوری محصول آماده سازی محلول نشاسته نشاسته در مخزن در آب کاملا حل شده بعد از آماده شدن توسط پمپ به تانک اسید زنی هدایت می شود غلظت این محلول توسط بومه سنج اندازه گیری می شود .

درجه بومه 20 اسید زنی در تانک اسید زنی به محلول نشاسته ، اسید کلریدریک 2٪ نرمال اضافه می گردد و توسط همزن مخلوط می گردد و PH محلول به 2/2-1/5 می رسد .

PH 1/8-2/2 هیدرولیز در داخل کنورتور صورت می گیرد ، در این مرحله محلول نشاسته اسیدی حرارت داده می شود تا عمل هیدرولیز صورت گیرد و گلوکز حاصل گردد.
حرارت این مرحله 145-143 درجه سانتی گراد میباشد
مدت زمان توقف در این مرحله 15 دقیقه است هیدرولیز نشاسته با اسید نشاسته از 2 نوع پلیمر تشکیل یافته است :
ترکیب خطی آمیلوز و ترکیب انشعابی آمیلوپکتین .

هیدرولیز نشاسته با کاتالیست های اسیدی به طور کلی شامل شکست در هر دو انشعاب(1→4) α و (1→6) α برای رسیدن به اجزائی با وزن ملکولی پائین تر است . . برای تولید شربت گلوکز هیدرولیز جزئی انجام شده و محصول حاصل شامل مخلوطی از دکستروز و مالتوز می باشد . البته ترکیبات هیدرولیز شده متفاوت بوده و بستگی به واکنش های انجام گرفته دارد . این درجه از هیدرولیز را معادل دکستروز( DE) می گویند .


:DE میزان قندهای احیا شده تولیدی در طی تبدیل نشاسته به شربت نشاسته را می گویند .
ویژگی های عمومی محلول نشاسته برای تصفیه گلوکز خنثی سازی اسید شربت هیدرولیز دارای PH پایین می باشد (PH=3) باید توسط کربنات سدیم خنثی شود تا PH شربت به 5 برسد کربنات سدیم اسید موجود در شربت را خنثی می سازد سپس حرارت شربت توسط سیکلون گرفته شده و به تانک سرزیر منتقل می شود که در اینجا ناخالصی ها و پروتئین ها به سطح آمده و منعقد می گردند و محلول گلوکز از انتهای تانک خارج می گردد. رسوب گیری شربت گلوکز در داخل تانک عمل جداسازی ناخالصی ها و رسوب گیری توسط خاک دیاتومه صورت می گیرد. فیلترکردن شربت توسط فیلتر پرس ناخالصی ها همراه با خاک تصفیه ( دیاتومه) جدا می گردد. فیلتر پرس شامل تعدادی قاب و صفحه می باشد که روی صفحه ها پارچه فیلتر قرار دارد. شربت هیدرولیز مخلوط شده با خاک پرلیت از داخل فیلتر پرس عبور کرده و ناخالصی ها و خاک جدا می گردد.


رنگبری شربت رنگبری شربت بعد از عبور از فیلتر پرس مایع وارد تانک می شود در این تانک به منظوررنگبری کربن اکتیو یا ذغال اکتیواضافه می گردد و توسط همزن مخلوط می گردد تا رنگ زرد شربت تبدیل به بیرنگ شود .

کربن مورداستفاده باید به صورت پودر باشد ودر محلول به حالت تعلیق درآید. جداسازی مابقی ناخالصی ها و پروتئین ها این عمل در فیلتر پرس دوم صورت می گیرد. در واقع در این دستگاه عمل جداسازی ناخالصی ها تکمیل می گردد.

درجه حرارت عمل فیلتر پرس 85 درجه سانتی گراد می باشد. تغلیظ شربت شدبت از فیلتر پرس توسط پمپ به قسمت تغلیظ خدایت می شود تغلیظ در دستگاه اواپراتور صورت می گیرد در این دستگاه درجه حرارت مایع به 95-90 می رسد ...


توجه: متن بالا فقط قسمت کوچکی از محتوای فایل پاورپوینت بوده و بدون ظاهر گرافیکی می باشد و پس از دانلود، فایل کامل آنرا با تمامی اسلایدهای آن دریافت می کنید.

قیمت فایل فقط 14,300 تومان

خرید

برچسب ها : دانلود پاورپوینت روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع , بررسی روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع , پاورپوینت جامع و کامل روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع , کاملترین پاورپوینت روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع , پکیج پاورپوینت روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع , مقاله روش های تولید شیمیایی و آنزیمی گلوکز مایع

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر